Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października na pamiątkę uczczenia daty powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r., jest to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia.
Przepiękną laurką przygotowaną na tę okoliczność był niewątpliwie występ uczniów z klasy IVa oraz VI b pod opieką nauczycielki języka polskiego Marzeny Kamińskiej.
11 października odbyła się w naszej szkole uroczystość, podczas której uczniowie dedykowali poszczególnym nauczycielom wesołe wierszyki przeplatane piosenkami Program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń.
Poprzez słowo, muzykę i taniec uczniowie wyrazili swoją wdzięczność i szacunek wszystkim nauczycielom.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Andrzej Nowak. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim biorącym udział w uroczystym apelu.
Szczególne podziękowania należą się uczniom występującym na scenie, do których należą: Michał Bzdęga, Oliwia Migdałek, Zofia Smętek, Anastazja Stępień, Weronika Szała, Marcelina Stempel, Łukasz Tobis, Mikołaj Wyrwał, Weronika Gintrowicz oraz Zuzanna Lisek.

(mak)

Powrót